Pieski Rasowe

Opisy i zdjęcia.

 • poniedziałek, 23 maja 2011
 • wtorek, 10 maja 2011
  • Anotolian

   Pies jest obecnie używany przez ranczerów w Namibii do ochrony owiec i bydła przed gepardami. Ma to na celu częściową ochronę gepardów, które są uważane przez ranczerów za niebezpieczne dla trzody i w ten sposób narażone na odstrzał.


    

   Tureckie psy pasterskie cechuje lojalność wobec przewodnika. W większości są nieufne w stosunku do obcych i wymagają szkolenia w zakresie posłuszeństwa. Odporne są na surowe warunki klimatyczne.

   §                     Akbash posiada umaszczenie jednolicie białe, przeważnie długi włos.

   §                     Kangal (Kangal i Karabasz według jednych autorów (Hans Räber) są traktowane jako jedna rasa w dwóch odmianach, według innych (Anna-Maria Krämer) to ten sam pies) ma włos krótki lub średni, bardzo gęsty, umaszczenie płowe z czarną maską, rzadziej występujące pręgowane, białe lub czarne.

   §                     Coban köphegi (owczarek anatolijski) według wzorca spotykane jest różne umaszczenie.


   W Polsce anatolian karabash został ujęty w wykazie ras psów uznawanych za agresywne.

   Psy tej rasy żyją średnio 10-11 lat. Wywóz tych psów z Turcji jest zabroniony. W Polsce istnieją tylko 3 hodowle.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 maja 2011 16:26
 • czwartek, 28 kwietnia 2011
  • Hovawart

   Hovawart jest to pies z grupy pinczerów, pochodzący z Niemiec. Należy do psów dużych. Gubi sierść, dlatego też należy go wyczesywać, ale jego pielęgnacja nie jest kłopotliwa dla właścicieli. Nie jest zbyt aktywnym psem, jednakże potrzebuje długich, regularnych spacerów. Potrzebuje dużo przestrzeni. Zdarza się, gdy jest agresywny. Ma kłopot z akceptacją innych zwierząt domowych, jest agresywny w stosunku do psów.

   Ostrożny w stosunku do obcych. Bardzo rzadko szczeka. Jest doskonały dla rodzin mających dzieci, ponieważ nie wyrządza im krzywdy. Nie jest doskonałym stróżem. Łatwo przywiązuje się do właściciela i pozostałych domowników. Jest mu bardzo posłuszny. Potrafi obronić swego pana, gdy zagraża niebezpieczeństwo. Wymaga jednak odpowiedniej tresury, ze względu na to, że lubi dominować. Nie można w trakcie jego wychowania popełnić najmniejszego błędu, ponieważ odzwyczajenie tego psa od czegoś jest bardzo trudne i pracochłonne. Obecnie jest także wykorzystywany jako pies policyjny i ratowniczy.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 18:28
  • Grand griffon vendeen

   Grand griffon vendeen to pies należący do grupy psów gończych. Rasa ta wywodzi się z Francji. Należy do dużych psów, może osiągnąć wysokość nawet do 70cm. Wagą dochodzi nawet do35 kilogramów. Sierść posiada szorstką, twardą. Wymaga czesania raz w tygodniu, czasami nawet należy go ostrzyc. Jest bardzo żywym psem i wymaga długich spacerów. Potrzebuje dużej przestrzeni, by mógł się wybiegać. Jeżeli od małego przebywa z innymi zwierzętami, to jego stosunek do nich jest przyjazny. Ma ostrożne podejście do obcych. Przygląda im się z dala. W stosunku do dzieci też jest przyjaźnie nastawiony, o ile przebywa z nimi od szczeniaka.

   Lubi dominować, dlatego też musi go wychowywać osoba konsekwentna, która nie pozwoli mu na zbyt dużo. Jest posłuszny właścicielowi, spełnia każde jego polecenie. Gdy coś lub ktoś zagraża jego panu, stanie w jego obronie. Przywiązuje się bardzo szybko do otoczenia. Jest wykorzystywany głównie w myślistwie. Nie boi się wody, dlatego też może polować w różnych warunkach.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 18:25
  • Basset bretoński

   Basset bretoński to rasa psów pochodząca z Francji. Jest to rasa psów mniejszej wielkości, jednakże nie miniaturowej. Należy do grupy psów gończych. Kiedyś był wykorzystywany do polowań na drobne zwierzęta, jednakże tylko w grupie. Sierść jest jednolitego koloru, przeważnie złotego. Nie wymaga jednak częstego strzyżenia. Należy ją wyczesywać raz w tygodniu. Nogi krótkie, ogon gruby, ale zwęża się przy końcu. Jest to bardzo aktywny pies, który potrzebuje wolnej przestrzeni, dlatego też właściciele małych mieszkań nie powinni się na niego decydować. Nie jest w ogóle agresywnym psem. Jest przyjazny nawet dla najmniejszych dzieci.

   Na obcych spogląda z daleka, jest bardzo nieufny w stosunku do nich. Ma bardzo dobry instynkt łowiecki.
   W stosunku do innych psów jest przyjaźnie nastawiony. Jeżeli chodzi o jego stosunek do innych zwierząt to jest dobry, o ile jest on przyzwyczajony do takiej sytuacji od maleńkości. Właściciela słucha, spełnia każde jego polecenie i jest ogromnie do niego przywiązany.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 18:20
  • Owczarek szetlandzki

    

   Owczarek szetlandzki to rasa pochodząca z Wielkiej Brytanii, należąca do psów pasterskich. Kiedyś był wykorzystywany do pilnowania i naganiania stad. Obecnie jego użyteczność się zmieniła i jest psem stróżującym, a także psem do towarzystwa. Jest to pies średniej wielkości o długiej sierści, która wymaga cotygodniowego czesania i sporadycznego strzyżenia. Intensywnie gubi sierść, więc jest przez to bardzo kłopotliwy. Rasa ta należy do rasy psów, które bardzo szybko się uczą, są podatne na szkolenia. Jest wierny właścicielowi, posłuszny mu i wypełnia każde jego polecenie. W stosunku do obcych jest nieufny, przygląda się z dala i oznajmia szczekaniem obecność obcego właścicielowi. Nie lubi samotności.

   Może być w otoczeniu innych zwierząt domowych, nie są agresywne w stosunku do nich. Jest dobry dla dzieci. Nie pozwoli wyrządzić im krzywdy. Potrzebuje dużo przestrzeni, wymaga regularnych długich spacerów. Jest bardzo aktywnym psem. Jeśli chodzi o jedzenie to nie jest on wybredny, ale je bardzo dużo.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 18:05
 • piątek, 22 kwietnia 2011
  • Foksterier krótkowłosy

   Foksterier krótkowłosy to pies należący do grupy terierów i pochodzi z wielkiej Brytanii. Jest średniej wielkości psem, o krótkiej sierści, która nie przysparza kłopotów w pielęgnacji. Wystarczy ja raz w tygodniu wyczesać. Jest to pies o wesołym usposobieniu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy robi się agresywny, ale odpowiednia tresura niweluje tego typu zachowanie. W stosunku do obcych jest ostrożny, przygląda się im z dala. Nie poleca się jednak go jeśli ma się inne zwierzęta w domu, w tym także psy.

   Ma bardzo dobry kontakt w stosunku do starszych dzieci. Nie potrzebuje dużo wolnej przestrzeni, wystarczy mu mieszkanie, nawet w bloku, ponieważ potrafi przyzwyczaić się dożycia w mieście. Jest bardzo aktywnym psem, ale nie wymaga zbyt długich spacerów. Potrafi obronić swego właściciela w chwili zagrożenia, ale zdarza mu się nie słuchać poleceń swego pana, szczególnie gdy nie są one po jego myśli. Uwielbia towarzystwo człowieka i bardzo mocno przywiązuje się do osób z nim mieszkających.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   piątek, 22 kwietnia 2011 13:29
  • Mudi

   Mudi to pies pasterski, którego rodowód sięga Węgier. Jest to pies średniej wielkości. Jego uszy są stojące, a sierść długa i nie wymaga starannej pielęgnacji. Oprócz czesania nie trzeba przy niej nic robić. Jest to pies, który bez przeszkód mógłby stać się stróżem, ponieważ bardzo szybko wyczuje intruza i zaalarmuje właściciela. Bardzo łatwo się uczy w trakcie szkolenia. Bardzo posłuszny właścicielowi. Stanie zawsze w jego obronie. Jego stosunek do innych zwierząt w otoczeniu jest dobry, nie jest również agresywny do psów. Zazwyczaj ma dobre stosunki z dziećmi. Dobrze znoszą życie w mieście, o ile mają zapewnioną odpowiednią ilość ruchu.

   Spacery muszą być dłuższe, ponieważ musi się na nich wybiegać. Łatwo przywiązuje się do właściciela i osób z bliskiego otoczenia. Nie wyrządzi im krzywdy, ani nie pozwoli nikomu tego zrobić. Jest to pies, który na pewno sprawdzi się w wyścigach z torem przeszkód. Jest wykorzystywany w policji do szukania narkotyków, a także jako pies pasterski, czy do towarzystwa.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   piątek, 22 kwietnia 2011 13:27
  • Shih tzu

   Shih tzu to rasa psów pochodząca z Tybetu, a należąca do grupy psów do towarzystwa. Jest to pies bardzo małej wielkości, który posiada długą, miękką sierść wymagającą szczególnej pielęgnacji. Należy go codziennie wyczesywać oraz musi być strzyżony przez profesjonalistę. Psy te nie linieją, więc chociaż w tym aspekcie nie stwarzają problemów. Niestety nie nadają się ani na stróża ani tym bardziej na psa obronnego. Jest bardzo podatny na szkolenia, łatwo przyswaja wiedzę jaką tam nabywa. Bardzo łatwo przywiązuje się do właściciela oraz osób z najbliższego otoczenia. Wypełnia każde polecenia tych osób. Jednakże lubi też dominować.

   Z usposobienia jest bardzo łagodnym i wesołym pieskiem. Nie potrzebuje za wiele ruchu ani tez wielkich przestrzeni. Jest także przyjaźnie nastawiony na inne psy przebywające w jego bliskim otoczeniu. Oczy i uszy przedstawicieli tej rasy wymagają starannej pielęgnacji. Cierpią na wiele chorób dotykających tę rasę, m.in. na choroby serca, niewydolność nerek czy udar cieplny.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   piątek, 22 kwietnia 2011 13:20
  • Field Spaniel

   Field Spaniel to rasa psów myśliwskich pochodząca z Wielkiej Brytanii. Wykorzystywany jest jako pies myśliwski, na obszarach na których człowiek nie ingeruje. Doskonale nadaje się na psa zarówno rodzinnego, jak i psa do towarzystwa. Jest małym psem , który wygląda tak samo jak cocker spaniel. Pielęgnacja tego psa nie jest czasochłonna. Należy tylko go raz w tygodniu wyczesać, czasami ostrzyc. Nie gubi w ogóle sierści, więc nie ma problemu z jej sprzątaniem. Potrzebuje dużo przestrzeni oraz długich, regularnych spacerów, podczas których będzie mógł się wybiegać, ponieważ jest bardzo aktywnym psem. Z usposobienia jest bardzo łagodny. Przyjacielsko nastawiony zarówno w stosunku do psów jak i do innych zwierząt.

   Potrzebuje obecności człowieka, ponieważ nie jest przyzwyczajony do życia w samotności. Nie jest zbyt dobrym stróżem, ponieważ nawet włamywacza przywita radosnym merdaniem ogona. Bardzo często szczeka, ale jest najlepszym psem na jakiego możemy się zdecydować, jeśli mamy w domu dzieci.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   beatka_98
   Czas publikacji:
   piątek, 22 kwietnia 2011 13:18

Kanał informacyjny

last minuteDodatki na stronę
zegarek

Free Dog Dance Gray MySpace Cursors at www.totallyfreecursors.com